קיימות מכללות ואוניברסיטאות אשר מציעות הכשרה לסטודנטים לתואר ראשון ושני על מנת להכשיר סטודנטים לקריירה בפיננסים. בנוסף, קיימים גם אנשי מקצוע המעניקים קורסים של תרגול בשוק ההון אשר יכול להוסיף לרמת המומחיות של התלמידים ולהכין אותם לקידום באמצעות סמינרים לטווח קצר בתקופה של חודשיים.

בנוסף, ניתן למצוא ארגונים ומוסדות פיננסיים אשר מספקים קורסים בשוק ההון לשם הכשרה לעבודה. הקורסים מציעים הכשרה בניווט תיק השקעות באמצעות מחזורים כלכליים שונים, תוך הקניית כלי לימוד ברמות שונות של אימון. התלמידים עשויים לקבל בסוף הקורס הסמכה לפיתוח קריירה בתעשייה.

קורסים אחרים בשווקי ההון עשויים להיות רלוונטיים יותר לאנליסטים פיננסיים. אנשי מקצוע אלה מגדילים את הידע שלהם אודות הערכת סיכונים על סמך תנאים כלכליים נוכחיים, מגמות, או למידה מאירועים גלובליים עדכניים.

אנשי מקצוע בענף עשויים אף לחפש קורסים על שוק ההון אשר מציעים תובנות והדרכות אודות סוגי הנכסים השונים. סטודנטים עשויים ללמוד על מניות נסחרות והכנסה קבועה, כמו גם על המגזר שבו איגרות חוב נרכשות ונמכרות.

כמו כן, הוראת קורס של נכסים עשויה לספק ניתוח אודות הדרך בה ניתן לבצע השקעות שונות והדרך בה השוק מגיב באופן שונה לשינוי מחזוריות כלכלית. הקורס עשוי להתמקד באזור מסוים, או שהמורים בוחרים להתמקד בנקיטת גישה גלובלית יותר.

כיום קיים מבחר מגוון של קורסים בשוק ההון. ההבדל העיקרי בין הקורסים השונים מתבטא בעיקר בשיטות האימון ורמת העומק של הקורס. הקורסים הבסיסיים מספקים עומק ברמות שונות של שעות תרגול ולימוד, במחירים משתנים. מספר שעות הלימוד בקורסים נע בין 25 ל-100 שעות.

קיימים גם קורסים למתקדמים אשר מבקשים לרכוש ידע מעמיק בנושא שוק ההון, לסחור במעו”ף או לבצע ניתוח טכני של מניות.

גופים המציעים קורס שוק ההון

ניתן למצוא קורסים בסיסיים בתשלום בקרב מגוון גדול של גופים דוגמת מכללות, בתי השקעות ומוסדות אקדמיים, אשר מציעים קורסים מקיפים. לדוגמא, הקורסים של ‘פאי בית השקעות’, או  ‘מכללת Pibreed’, במסגרתם זוכים התלמידים לתרגול ייחודי ומבוקר אשר פותח על ידי צוות המכללה, והוא מאפשר תרגול של מסחר בנתוני שוק אמיתיים. להבדיל מקורסים אחרים, קורס זה זכה גם להכרה אקדמית והוא מזכה את התלמידים בנקודות אקדמיות ללימודים במכללה למינהל.

מכללת מגמות מציעה את שעות האימון הרבות ביותר בקרב הקורסים הבסיסיים לשוק ההון, אך קורסים הנלמדים בגופים דוגמת מיטב, מציעים שיטת אימון וירטואלי באתר אינטרנט ייעודי אשר נמצא בבקרת המדריכים לאורך כל הקורס.

כיצד לבחור קורס בשוק ההון?

להלן מספר צעדים על פיהם ניתן לדעת כיצד לבחור את הקורס הטוב ביותר:

  • תכנים. יש לבקש פירוט אודות תכני הקורס על מנת לבדוק שהוא מתאים לצרכים.
  • המרצים. יש לבדוק את רשימת המרצים, הרקע ממנו הם מגיעים והוותק שלהם.
  • איכות. מומלץ לבדוק את וותק המוסד המציע את הקורס, ולאלו גופים מקצועיים הוא קשור.
  • תעודת סיום. יש לוודא שתעודת הסיום של הקורס מעניקה נקודות זכות בהשתלמויות אחרות, והאם ועל ידי מי היא מוכרת.
  • שיטות הלימוד. יש לברר באיזה אופן מתבצע התרגול והאם הוא מבוצע בסימולטורים או מתבצע “על יבש”.
  • המלצות. יש לברר עם אנשים שלמדו במוסד הנבחר. אם קיימים מכרים אשר עוסקים בשוק ההון, מומלץ להתייעץ איתם על מנת לשמוע ביקורת.
הצעות מחירים מבתי עסק למידע והצעות מחיר בתחום: איך לבחור קורס שוק ההון?
מלאו טופס לקבלה של עד 5 שיחות
שלח לי הצעות