מס הישבון הוא מס שנועד להקל על יבואנים שהם גם יצואנים. למעשה מס זה הוא מס שלפיו ייבאו מוצר מחוץ לארץ מחייב תשלום מכס. אם לאחר שייבאנו את המוצר ייצאנו אותו לחוץ לארץ לפי מס ההישבון אנחנו זכאים לקבל בחזרה את התשלום ששילמנו במכס. למעשה מס זה הוא תקנה שמבטיחה לנו החזר מיסים. מס זה נועד להקל על היצואנים שהם גם יבואנים. זהו מס מאוד הוגן ומאוד הגיוני. מס זה יכול לסייע לעסק שלנו להצליח מבחינה כלכלית ולא להיכנס לחובות בגלל חומרים שאנחנו מייצאים ומייבאים כדבר שבשגרה.

איך נדע אם אנחנו זכאים למס זה?

אנחנו יכולים לדעת שאנחנו זכאים למס הישבון בצורה פשוטה מאוד. אם אנחנו עונים על הקריטריונים שלפיהם מס זה (או יותר החזר מס זה ניתן) אז זה סימן שאנחנו זכאים לקבל אותו. מס ההישבון כשמו כן הוא. הוא מס בו משיבים לנו תשלום ששילמנו קודם לכן. זכאים לקבל את המס הזה מפעלי תעשייה מתחומים שונים כמו תחומי המזון, הטכנולוגיה, הטקסטיל, התעשייה הכבדה ועוד בתנאי שהם ייבאו מוצר מחוץ לארץ עשו בו שימוש בהליך הייצור שלהם ולאחר מכן ייצאו את המוצר הסופי בחזרה לחוץ לארץ.

איך עורך דין יכול לעזור לנו בנושא?

בשביל שנדע אם אנחנו זכאים לקבל מס הישבון בגין העסקים שלנו אנחנו צריכים לפנות לעורך דין שמתמחה במיסים. עו”ד מיסים יוכל לסייע לנו לברר האם אנחנו זכאים מבחינה חוקית לקבל את המס. הוא גם יסייע לנו לפנות לרשות המיסים ולהסדיר דרכה את העברת תשלום מס זה. עורך דין זה יוכל לסייע לנו בעזרת הידע המקצועי שלו ובעזרת הכלים המקצועיים שיש לו. הוא יוכל לסייע לנו בתיעוד חוקי של תשלום המיסים שלנו וגם בכל מה שקשור להתנהלות מול גופי המדינה השונים כמו המכס ורשות המיסים ומשרד האוצר.

לסיכום, ניתן לומר שמס ההישבון הוא מס ידידותי מאוד ויש לו יתרונות רבים. המחוקק התחשב מאוד בתעשיינים ובבעלי העסקים בחקיקה של חוק או תקנה אלו. במידה ויש לנו עסק שגם מייצא וגם מייבא מוצרים מחוץ לארץ ולחוץ לארץ כדאי לנו מאוד לברר האם מגיע לנו לקבל את המס הזה ולזכות להקלות שהוא מציע. מס זה יכול לחסוך לנו אלפי ואפילו מאות אלפי שקלים בכל שנה. את הכסף שנחסוך נוכל להשקיע בפיתוח העסק שלנו.

הצעות מחירים מבתי עסק למידע והצעות מחיר בתחום: מה זה מס הישבון?
מלאו טופס לקבלה של עד 5 שיחות
שלח לי הצעות