לעיתים אנו נוטים לוותר על קבלת הצעות מחיר והשוואת מחירים דווקא בהחלטות החשובות ביותר בחיים. בעוד רכישות פשוטות של עשרות ומאות שקלים תמיד מלוות בלבטים, הכרעות אדירות לגבי העתיד האישי והמשפחתי לא מקבלות את תשומת הלב הראויה. מבחינה פסיכולוגית, ההסבר לכך הוא נטייה להדחקה הקיימת בקרב רוב בני האדם. במילים אחרת, אנחנו לא רוצים לחשוב על הוצאות מורכבות ולכן מעדיפים לוותר על קבלת הצעות מחיר ועל התעסקות ארוכה בנושא. מצד שני, אין ספק כי מדובר על מגמה שלילית ביותר. כיום ניתן להשתמש בכלים מתקדמים ולבצע השוואת מחירים מיידית עבור שלל מוצרים ושירותים. בין היתר, אפשר לנצל את המשאבים ולקבל הצעות מחיר על הוצאות כמו הלוואות ומשכנתאות. אך כיצד עושים זאת ומה העיקרון המרכזי של רכישת משכנתא בצורה נבונה?

התייעצו עם אנשי מקצוע טרם קבלת הצעת מחיר

קבלת הצעות מחיר כרוכה בתהליך התייעצות. בכל הנוגע אל ייעוץ משכנתאות, העצה הראשונה תהיה לתאם פגישה עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. את הפגישה ניתן לערוך בבנק, במסגרת מוסד אחר המספק הלוואות או אפילו בבית. ייעוץ משכנתאות כולל הגדרה של צרכי המשפחה, הבנת התנאים לקבלת המשכנתא והשוואת מחירים בין עלויות בבנקים השונים. בנוסף, על מנת למצות את הפוטנציאל של הפגישה עם היועץ כדאי להקפיד על הצגת נתונים אמינים ואמיתיים. בעת קבלת הצעות מחיר על משכנתאות אין טעם להסתיר את גובה המשכורת, להעלים פרטים על הלוואות בבנק וכיוצא בזאת. כל מה שלא יעלה במהלך פגישת הייעוץ עלול לגרום נזקים פיננסיים חמורים ובלתי הפיכים לאחר מכן.

זהו את הבדלים בין הבנקים

נושא נוסף אליו כדאי להתייחס כאשר מעוניינים לרכוש משכנתא בצורה נבונה הוא ההבדלים בין הבנקים השונים. פגישת הייעוץ אותה ציינו קודם רלוונטית לגבי תנאים ספציפיים של משכנתא, אך קבלת הצעות מחיר כלליות יכולות להתבצע בצורה גורפת. מבצעים, הטבות והנחות ייחודיים מחכים למי שמקדיש זמן לקבלת הצעות מחיר. לא כדאי לבחור בהצעת המשכנתא הראשונה שמעביר הבנק, כדאי לחכות ועדיף להשוות מחירים בצורה הוגנת ואובייקטיבית לפני שמקבלים החלטה סופית.

חישבו על הטווח הארוך

כאשר מקבלים הצעות מחיר על משכנתאות יש לחשוב על הטווח הרחוק, ולא רק על הריבית והתשלומים בחודשים הקרובים. משכנתא היא בהגדרה הלוואה ארוכת טווח. כתוצאה מכך, גם השוואת הצעות מחיר וקבלת המלצות מגורמים מקצועיים הם חלק מתהליך ארוך. לא מומלץ להתנהל בפזיזות או להתעלם מניסיון העבר.

הכירו את הפרמטרים

הצעות מחיר על משכנתאות כוללות מספר פרמטרים קבועים, כגון גיל מבקש ההלוואה, רמת הכנסה, סוג פריסת התשלומים וכדומה. פרמטרים אלו יהיו חלק מכל הצעת מחיר שתקבלו. אל תתעלמו מהם ונסו לנצל את ארגז הכלים הקיים על מנת לבחור במשכנתא המשתלמת ביותר

הצעות מחירים מבתי עסק למידע והצעות מחיר בתחום: מדריך לרכישת משכנתא בצורה נבונה
מלאו טופס לקבלה של עד 5 שיחות
שלח לי הצעות