בני זוג המעוניינים לנסח הסכם ממון צריכים לקבל הצעות מחיר הכוללות מאפייני שירות ספציפיים. בעוד בתחומים אחרים המחיר הוא הפקטור החשוב ביותר, הסכמי ממון משפיעים על העתידים של בני הזוג והמשפחה ולכן הם דורשים התייחסות מיוחדת. אפשר להתחיל עם פנייה אל עורכי דין המתמחים בענייני משפחה על מנת לברר לגבי הצעות מחיר רלוונטיות. בעזרת ההצעות הללו קל יותר להבין באיזה סוג של שירות מדובר, מה המחיר הצפוי אותו יידרשו בני הזוג לשלם ומה המשמעות המשפטית של הנושא. במקביל אל קבלת הצעות מחיר והשוואה בין עורכי דין יש לברר את המעמד של ההסכם. מהבחינה הזו, הניסוח הוא חלק בלתי נפרד מהתוצאה הסופית ולכן כדאי להכיר מספר עצות מועילות.

חלוקת רכוש

הסעיף החשוב ביותר בהסכם הוא חלוקת רכוש. בעת קבלת הצעות המחיר על ניסוח ההסכם יש לשים לב להבחנה בין חלוקת הדירה או הבית בהתאם ליחס ההשקעות בה, מצד הורי בני הזוג וההשתתפות שלהם בעצמם. יש לנסח את ההסכם כך שהוא לא ישלול שיתוף בנכסים, וכדאי אפילו לקבוע שיתוף מלא בכל הנכסים אשר צפויים להצטבר במהלך הנישואין. סעיף נוסף של ההסכם נוגע בשאלת הרכוש המשותף של בני הזוג. כאן הניסוח אמור להגדיר את דרך החיים המשותפים ולמנוע הפתעות.

מועד החלוקה

עוד סעיף שכדאי מאוד לנסח בהסכמי ממון בעזרת עורכי דין המספקים הצעת מחיר הוגנת קובע את מועד חלוקת הרכוש. בעגה המקצועית קרוי הסעיף הזה “איזון משאבים”, ופירושו חלוקת הרכוש הרשום על שם כל אחד מבני הזוג בנפרד. בין היתר, ניתן למצוא ברכוש הזה את קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, החסכונות וכדומה. גם כאן עשוי הניסוח לעשות את ההבדל בין התנהלות ארוכה ומתישה לאחר הנישואין לבין תהליך גירושין קצר ואפקטיבי.

אגרות ותשלומים נוספים

הסכמי ממון חייבים לקבל את אישורו של בית המשפט על מנת להיכנס לתוקף. בהקשר של קבלת הצעות מחיר, יש לזכור כי עלות הפרוצדורה בישראל עומדת על 462 ש”ח. בעת קבלת הצעות המחיר יש להוסיף גם את העלות הזו, ולקחת בחשבון כי פנייה אל נוטריון יכולה לייקר את המחיר אשר יעמוד במקרה הזה על 491 ש”ח. בנוסף, הסכמי ממון נמדדים בעיקר בעת משבר ולכן כבר במהלך השוואת המחירים יש לחשוב על העתיד. המטרה של ההסכם היא למנוע מלחמות גירושין יקרות, הוצאות בלתי צפויות ובעיקר עוגמת נפש. ההשוואה של המחירים טרם עריכת ההסכם היא צעד מקובל והגיוני, אשר צריך לעמוד לנגד עיניהם של כל זוג בישראל. תמיד עדיף להשקיע מראש מאשר לסבול בעתיד. את הדוגמא הטובה לכך ניתן לראות בנושא של ניסוח הסכמי ממון בקרב זוגות צעירים ובוגרים, המקפידים על קבלת הצעות מחיר שונות ובחירה באנשי המקצוע המתאימים למשימה.

הצעות מחירים מבתי עסק למידע והצעות מחיר בתחום: מדריך לניסוח הסכם ממון
מלאו טופס לקבלה של עד 5 שיחות
שלח לי הצעות