אופנה ישראלית במיטבה

אנחנו בישראל אוהבים מאוד לחגוג את התחומים בהם אנחנו מצטיינים, תחומים בהם ישראלים עושים חיל בעולם, החל ממיזמי היי טק אשר משנים את החיים ומתפשטים בכל העולם וכלה בחקלאות פורצת הדרך המפותחת על בסיס קבע בישראל.

בעוד נהוג למנות שמות כמו “Waze” או פיתוחים כמו עגבניית השרי בתור ההמצאות הישראליות הבולטות, קיים תחום נוסף בו ישראל מש/אירה את חותמה בעולם בהצלחה מרובה – תחום האופנה. כפי שיודע מי שמתעניין בתחום זה, ישראל הינה מעצמת אופנה לא קטנה, ומכילה אינספור מעצבים וחברות אופנה פורצות דרך אשר החלו כולם את דרכם ממש כאן.

 

קונים אופנה ישראלית

צרכני אופנה ישראלים רבים אוהבים לא רק להתגאות בעולם האופנה הישראלי, אלא גם לקנות רק או בעיקר מוצרי אופנה כחול לבן. אינספור מותגים והמצאות אופנתיות מעניינות פותחו בישראל בעשורים האחרונים, ולמעשה אין צורך אמיתי לקנות מוצרי אופנה מחוץ לארץ, אם מעוניינים להיות פטריוטים במיוחד…

קיימים יתרונות שונים ברכישת מוצרי אופנה ישראלים בלבד (או בעיקר) – קודם כל, מדובר בתמיכה בכלכלה המקומית. במקום לרכוש מוצרי אופנה יקרים מתאגידי ענק בינלאומיים הממוקמים בארה”ב או אירופה ומייצרים בעיקר בסין או בבנגלדש, קניית מותגי אופנה מקומיים משמעה על פי רוב תמיכה בכלכלה המקומית, בעובדים ישראלים וכד’. אמנם לא כל חברות האופנה הישראליות אכן מייצרות בארץ, אך חלקן מקפידות להמשיך ולייצר רק מכאן, וכך תומכות בשוק העבודה הישראלי ובכלכלה המקומית. בנוסף לכך, כאשר אנו קונים מחברה המייצרת בישראל וכפופה לחוקי העבודה של שוק העבודה הישראלי, אנחנו יכולים להיות בטוחים שאנחנו מממנים חברות המעסיקות עובדים בצורה הוגנת וראויה, מה שלא תמיד קורה בעולם האופנה, במיוחד כאשר הייצור מתרחש במדינות עולם שלישי.

מלבד לכך, קיימת תחרות של ממש בעולם האופנה הבינלאומי, ותמיכה במוצרי אופנה כחול לבן משמעה תמיכה במעצבים ואמנים מקומיים. כאשר אנחנו קונים מותגים ומוצרי אופנה ישראלים, אנחנו תומכים בתחום עיצוב האופנה בארץ, ומסייעים לישראל בכלל ולמעצבי אופנה ישראלים בפרט להשתלב ולהוביל את עולם האופנה הבינלאומי.

 

ממעצבי אופנה אנונימיים ועד קאסטרו – אופנה ישראלית

ניתן למצוא כאמור מגוון רחב של מותגי ומוצרי אופנה ישראלים למהדרין. בתור התחלה, ישראל מתאפיינת בכמות מרשימה של מעצבי ומעצבות אופנה פרטיים, חלקם אקסקלוסיביים ובעלי שם בעולם כולו, וחלקם אנונימיים יחסית, ולא מוכרים כל כך (עדיין…). במרכזים המכילים בוטיקים וחנויות רבות דוגמת דיזנגוף סנטר ניתן להיווכח עד כמה תחום עיצוב האופנה מפותח ומרשים בארץ, ומכיל אינספור מעצבים ומעצבות מוכשרים ביותר.

 

עולם האופנה הישראלי אינו מתאפיין רק במעצבים פרטיים “קטנים”. גם חברות ורשתות אופנה מצליחות הן ישראליות למהדרין, כאשר אחת הדוגמאות הבולטות היא כמובן רשת קסטרו . רשת מקומית זו החלה דרכה לפני עשרות שנים בישראל, וכיום שווה מאות מיליוני שקלים.

 

לסיכום, לא קשה למצוא אופנה ישראלית טובה. רק צריך לחפש במרכז הקניות הקרוב לביתכם. סביר להניח שלפחות חלק מחנויות האופנה והביגוד שם הן ישראליות במקורן…

הצעות מחירים מבתי עסק למידע והצעות מחיר בתחום: אופנה ישראלית במיטבה
מלאו טופס לקבלה של עד 5 שיחות
שלח לי הצעות